Dávkovanie a zmiešavanie ingrediencií

Lekos ponúka komplexné riešenie pre dávkovanie požadovaného podielu ingrediencií do čokolády, ich vzájomné zmiešavanie a zmiešavanie s čokoládovou hmotou, a dávkovanie hotovej zmesi do zásobníka nalievačky.

Dávkovanie a zmiešavanie ingrediencií

Okrem použitých materiálov je pri konštrukcii kladený veľký dôraz na čistiteľnosť jednotlivých častí systému a potreby zmeny receptúr. Dávkovacie zariadenia majú zásobné nádrže a dávkovacie časti ľahko prístupné a jednoducho čistiteľné. Dopravníky, či už Z-dopravník alebo horizontálne dopravníky majú premyslenú konštrukciu, ktorá zjednodušuje čistenie a umožňuje rýchlu demontáž dopravných pásov pre čistenie alebo výmenu za náhradné čisté pásy. Zmiešavací šnek je vyrobený z nerezovej ocele, samotná hriadeľ so šnekom je jednoducho vyberateľná.

Dávkovanie a zmiešavanie ingrediencií

Štandardne je systém koncipovaný tak, že dávkovacie zariadenia ingrediencií sú umiestnené na podlahe, aby boli ľahko prístupné obsluhe. Z-dopravník a prípadne ďalší horizontálny dopravník dopravujú ingrediencie do zmiešavacieho šneku. Výstup zo šneku je umiestnený nad nalievačkou. Časti systému umiestnené hore sú prístupné z plošiny. Plošina so schodmi môže byť súčasťou dodávky.

Systém pracuje kontinuálne a je vhodný pre:

  • Drvené suché nelepivé ingrediencie, ako drvené lieskové orechy, mandle a pod.
  • Celé suché nelepivé ingrediencie, ako celé orechy, arašidy, mandle, a pod.
  • Hrozienka, kandizované ovocie
  • Cereálie, keksová drť

Dávkovanie arómy je tiež k dispozícii a môže byť dodané ako doplnenie k systému dávkovania a zmiešavania ingrediencií alebo samostatne.

mapa

Kontakt

Lekos, s.r.o. Trebišov

  • Kollárova 455
  • 078 01 Sečovce
  • Slovenská republika